064 / 8505 285

Safari raste, Firefox i Chrome padaju

[:sr]Kompanija NetMarketShare sprovela je istraživanje o popularnosti odnosno zastupljenosti pojedinih internet browsera tokom avgusta ove godine.

Vidljivo je kako je Google-ov Chrome uprkos vodstvu nakon mnogo meseci zabeležio blagi pad zastupljenosti sa 59,57% na 59,38%. Uprkos padu, u budućnosti treba očekivati rast Chrome-a iznad 60% zastupljenosti, posebno imajući na umu rast browsera od oktobra prošle godine kada je Chrome imao udeo od 54,99% pa sve do današnjih 59,38%.

Po prvi put od februara ove godine pad beleži i trećeplasirani Mozillin Firefox te sada ima zastupljenost od 12,28%. Microsoft-ov browser Edge sada ima zastupljenost od 5,66 %. Nešto stariji Internet Explorer i dalje se dobro drži kao drugoplasirani browser sa udelom od 15,58%.

Pobednikom što se tiče rasta zastupljenosti u avgustu može se smatrati Apple-ov Safari, čija je zastupljenost rasla sa 3,66 na 3,87%.[:]