064 / 8505 285 011 2683-390

Google predstavio aplikaciju Science Journal

[:sr]Google veruje da se u svakom od nas krije naučnik tako da je pokrenuo novu aplikaciju koja vaš mobilni telefon pretvara u pravu malu istraživačku laboratoriju.

Aplikacija Science Journal koristi senzore u vašem mobilnom aparatu za merenje i snimanje u realnom vremenu, uključujući pokrete, svetlost i zvuk. Osim toga, omogućeno je i povezivanje sa Arduinom za detaljnija merenja.

Naravno da već postoje mobilne aplikacije koje prikupljaju podatke sa senzora ali pristup Science Journal – a je drugačiji jer omogućava pothranjivanje podataka u grafikone i čartove kao i organizovanje i beleženje vaših posmatranja.

Na primer, možete dodati glasovnu poruku tokom merenja koja vam može pomoći da se prisetite specifičnih detalja ili varijabli koje ste menjali. Zatim, možete upoređivati rezultate različitih eksperimenata kako bi došli do relevantnih zaključaka.

Aplikacija Science Journal je za sada omogućena samo na Google Play Store dok će korisnici Apple-a morati još da sačekaju :-([:]