064 / 8505 285 011 2683-390

Četiri razloga zbog kojih treba da naučite da programirate u Školi računara “Vinča”

Odgovorićemo na ovo pitanje drugačije od većine zato što želimo da naglasimo da novac ne treba da bude u fokusu prilikom biranja karijere. Nemojte nas pogrešno shvatiti – novac je važan, ali je važnije pitanje: šta možete da učinite za sebe i za druge prilikom odabira Vaše karijere? Postoji mnogo razloga zbog kojih treba da naučite da programirate, a Škola računara Vinča izdvaja, iz našeg ugla, četiri važna motiva:

  1. Možete da stvorite šta god hoćete

Ako ste kao većina ljudi, verovatno nemate sklonjenu ogromnu svotu novca kojom biste mogli da platite stručnjaka da napravi aplikaciju za Vas, u brzom roku. S druge strane, recimo da imate neki novac na računu na Bahamima, veoma je nerealna pomisao da će osoba koju ste zaposlili realizovati ideju aplikacije baš onako kako Vi to želite.

Da li mislite da bi Mark Zukerberg, kreator Fejsbuka, napravio isti Fejsbuk da je zaposlio nekoga da uradi posao za njega? Da li mislite da bi zaposleni preduzetnik napravio Fejsbuk sa toliko srca i duše kao Mark Zukerberg? Odgovor na ovo je verovatno zvučno – ˝Ne!˝.

Ovo je jedan dobar razlog zbog kog biste trebali da naučite da programirate. Tražite svoju ideju, učite da programirate i ulažite u sebe. Dobro mesto za početak toga je Škola računara Vinča.

  1. Trenutno prilagođavanje

Ne postoji ništa na svetu što može da ukaže na mogućnosti rešavanja nekog problema, kao što to mogu razvoj softvera ili programiranje. Na primer, ako napravite aplikaciju ili sajt koji nadgleda otkucaje srca, ili prati i kontroliše kućni budžet i njegovu potrošnju, stotine miliona ljudi bi moglo da reši svoje probleme sa kondicijom ili sa finansijama samo pritiskom na dugme. Nauka o kompjuterima se može primeniti u praktičnom rešavanju skoro svakog problema!

Primera radi, pomislite samo na Uber. Neko je smislio odličnu ideju i odlučio da je i ostvari. Da je digitalizuje u aplikaciju za telefon koristeći veštine programiranja. Čim je aplikacija zavšena i objavljena, milioni korisnika su je skinuli i stavili u upotrebu.

  1. Posao je zagarantovan

Živimo u digitalnom dobu i čini se da rast tehnologije i njenih mogućnosti ne prestaje. U stvari, korišćenje elektronskih uređaja raste eksponencijonalno svake godine i možete biti sigurni da neće biti manje posla u programerskoj industriji – samo rasta. Prema procenama biroa za radne statistike, projektovani izgledi za posao u oblasti programiranja između 2014. i 2024. godine biće 17%, što predstavlja skoro duplu stopu rasta posla od bilo kog drugog zanimanja.

Šta to znači za Vas? Praktično – zagarantovan posao ako se odlučite za ovu karijeru i najvažnije – mogućnost da imate još dosta vremena.

  1. Novac

U životu možete da imate sve što hoćete, ako umete da pomognete drugim ljudima da dobiju ono što hoće. – Zig Ziglar (američki trgovac, biznismen i motivacioni govornik)

Stigli smo konačno do dela zbog koga ste svi ovde!

Prema nekim istraživanjima prosečna plata programera u Srbiji 2017. godine je iznosila oko 1.455€. Međutim, plata programera se ne proračunava na osnovu stepena obrazovanja nego prema godinama iskustva to jest statusu: juniora, mediora ili seniora.

Novac ćete sigurno zaraditi ako rešavate probleme drugih ljudi i pomažete im da ostvare svoje snove. Preduzetnik svojim poslom pokušava da pomogne drugima da stignu do svojih ciljeva, a zauzvrat stiže do finansijske slobode. S obzirom da je rešavanje problema sastavni deo programiranja, postoji potencijal da postanete dragoceni mnogim ljudima. Da budete neko ko može da digitalizuje ideju od milion dolara i dobije poveću sumu novca za njenu implementaciju i realizaciju. Dok postoje ljudi, postojaće i problemi. Dok postoje problemi, postojaće i potreba za njihovim rešavanjem. U tom smislu će  programiranje ostati bitno kao jedno od najboljih načina, koje trenutno imamo, za rešavanje problema i pomaganje ljudima u dobijanju onoga što žele, što im je potrebno, ili olakšavanju tog procesa.

Umesto zaključka

IT industrija je jedna od najprofitabilnijih industrija trenutno, ali postati deo nje nije lako. Potrebno je uložiti mnogo truda, vremena i istraživanja, i učiti stalno – od najboljih iz struke.

Pronađite svoju motivaciju za ulazak u IT, i ulažite u svoje obrazovanje. Škola računara Vinča radi u sastavu najvećeg naučnog instituta u Srbiji – Instituta za nuklearne nauke Vinča, Univerziteta u Beogradu i iza sebe ima preko 30 godina iskustva u obukama i kursevima.

Kvalitet naših obuka nam je najbitniji i meri se kroz zadovoljstvo i uspeh naših polaznika koji su danas menadžeri, programeri, direktori i saradnici mnogih svetskih i domaćih IT kompanija.

Ukoliko želite da napravite svoje prve korake u IT sektoru i srdačnu podršku u tome, da započnete svoju karijeru i steknete praktično znanje i sertifikat, Škola računara Vinča je pravo mesto za to.

Nalazimo se u centru Beograda, na Obilićevom vencu 18/IV u TC City Passage.

Kontaktirajte nas!