Američki kongres odobrio prodaju naših podataka :-(

[:sr]Američki kongres je odobrio internet provajderima da prodaju svoju istoriju web-a onome ko najviše ponudi.

Ovo je suprotno od onoga za šta se Obamina administracija zalagala, da zaštiti potrošače od Internet Servis Provajdera, koji su tražili prikupljanje podataka u svrhu praćenja korisnika kako bi mogli da im prikazuju relevantne oglase.

Ovakvu vrstu su ranije pokušali iz AT&T, i to uključuje:

• Prodaju podataka marketinškim agencijama
  • Preuzimanje pretrage
  • Presretanje internet saobraćaja i umetanje relevantnih oglasa
  • Automatska instalacija softvera na vašem uređaju i snimanje saobraćaja

Nakon izglasavanja u senatu očekuje se da predsednik Tramp to potpiše i odobri.

Zagovornici ovog pravila tvrde da zabrane koje su do sada gušile provajdere su takođe i sprečavali inovacije u tom području, dok sa druge strane protivnici kažu da to nije fer i da se neke stvari ipak trebaju čuvati u privatnosti.

Kako god bilo ovim pravilom je odobreno provajderima da mogu da prodaju i sadržaje vaših mejlova….

Ukoliko želite da se upoznate više sa sistemima zaštite podataka i postanete Stručnjak za zaštitu i bezbednost informacija kliknite OVDE[:]